Ozbrojený student držel v americkém Wisconsinu 24 rukojmí

Drama se šťastným koncem prožilo městečko Marinette v americkém státě Wisconsin. Ozbrojený student držel v jedné ze tříd několik hodin 23 jiných studentů a jednoho z vyučujících jako rukojmí. Po dlouhém vyjednávání je nakonec propustil a sám se střelil. Policisté ho odvezli do nemocnice a jeho stav není známý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Rukojmí jsou v pořádku a městečko Marinette na hranici států Wisconsin a Michigan si oddychlo. Patnáctiletý student, jehož totožnost policie neoznámila, zajal rukojmí s jedním učitelem odpoledne místního času. Podle svědků vytáhnul pistoli při projekci filmu a střelil na promítačku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čerstvé informace od zpravodaje Českého rozhlasu Víta Pohanky

Policie se o krizové situaci dozvěděla asi o hodinu později. Na místo dorazili strážci zákona z širokého okolí, nechyběli ani psychologové pro krizové situace.

Ozbrojený student vyjednával s policií prostřednictvím jednoho z vyučujících. Po několika hodinách propustil ozbrojený student nejprve pět a potom všechny zbylá rukojmí. Podle policie obrátil zbraň proti sobě ve chvíli, kdy se blížili strážci zákona.

Všichni zadržovaní jsou v pořádku. Buď jsou na vyšetření v nemocnici nebo u svých rodin. Zatím se neví co požadoval a co ho k takovému činu vedlo.

Igor Maňour, Vít Pohanka, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme