Ozbrojený vozíčkář zadržoval rukojmí v americké Virgínii

Ve státě USA Virgínii zadržoval ozbrojený invalida pět rukojmí. Věznil je na poště v městečku Wytheville. Dvěma ze zadržovaných se podařilo uniknout ještě před úspěšným zásahem policie, zbylí tři trpěli osm a půl hodiny v zajetí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozíčkář - piktogram | Foto: manutan.cz

Warren Taylor vjel do budovy pošty s invalidním vozíkem odpoledne místního času. Pak zaznělo několik výstřelů, ale podle policie nebyl nikdo zraněný. Taylor, který je ze sousedního státu Tennessee, pak zadržoval osm a půl hodiny zbylé tři osoby.

Motiv jeho činu není znám, podle policie totiž nevznesl jiný požadavek, než že chtěl pizzu. Měl mít na těle připevněné výbušniny. Na místě proto byla kromě policie také speciální jednotka SWAT, pyrotechnik, hasiči i agenti FBI. Nakonec se Warren Taylor vzdal a teď je ve vyšetřovací vazbě.

Podle starosty města Wytheville, který mluvil s agenturou Associated Press, byli tři ze zadržených zaměstnanci pošty a dva zákazníci.

Vít Pohanka, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme