Pachatel atentátu na chorvatské novináře stále uniká

Pravděpodobný pachatel nedávného atentátu na chorvatského novináře Ivo Pukaniče a jeho kolegu v Záhřebu stále uniká. Podle informací bosenské policie je uprchlík ozbrojený, má u sebe pušku a pistole. Jedná se o bývalého člena speciální vojenské jednotky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chorvatská policie | Foto: Blanka Černá

Željko Milovanovič je na útěku zřejmě v Republice srbské v Bosně. Tamní policie oznámila,že před atentátem vyloupil prodejnu zbraní v Záhřebu. Není také vyloučeno, že Milovanovič se ukrývá v sousedním Srbsku. Policie všech tří států na případu úzce spolupracují.

Podle informací bezpečnostních složek je zřejmé jeho napojení na Milorada Ulemeka zvaného Legija, který si odpykává dlouholetý trest vězení za přípravu vraždy bývalého srbského premiéra Zorana Džindžiče. Osoby, které při posledním atentátu pomáhaly, jsou už ve vazbě.

Dva chorvatské novináře usmrtila koncem října v Záhřebu bomba nastražená v automobilu. Obětí cíleného atentátu se stali vydavatel týdeníku Nacional a vedoucí jeho marketinkového oddělení. Týdeník je známý po celém Chorvatsku ostrou kritiku jakýchkoli nešvarů.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme