Pachatelem atentátu v Tel Avivu Islámský džihád

K sebevražednému útoku v izraelském Tel Avivu se přihlásil Islámský džihád. Útok si vyžádal pět mrtvých a přibližně padesát zraněných. Celý den se spekulovalo o tom, kdo stál v jeho pozadí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

atentát v Tel Avivu | Zdroj: ČTK

Palestinští činitelé původně naznačovali, že zločin má na svědomí hnutí Hizballáh, organizace sama to ale opakovaně popřela. Atentátník, jímž byl jednadvacetiletý univerzitní student Abdalláh Badran, se odpálil před diskotékou u promenády na mořském pobřeží. U vchodu stálo ve frontě několik desítek mladých lidí.

Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás slíbil, že pachatele potrestá. Izraelští vojáci provedli nad ránem operaci ve vesnici Dajr al-Ghusún na západním břehu Jordánu. Zadrželi při ní pět mužů, včetně dvou bratrů pachatele atentátu. Jinak ale izraelská vláda reaguje zdrženlivě.

Představitel Evropské unie pro zahraniční politiku Javier Solana vyzval palestinskou samosprávu, aby spolupracovala s Izraelem při dopadení a následném odsouzení osob zodpovědných za atentát.

Jaromír Janev, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme