Pachatelům brutálního znásilnění v Indii hrozí trest smrti

Zvláštní soud v Dillí začal dnes ve zrychleném řízení projednávat případ prosincového hromadného znásilnění a vraždy studentky v autobusu v Dillí. Testy vzorků DNA podle indické policie prokázaly spojitost všech pěti obžalovaných mužů se zločinem. Prokuratura je přesvědčena, že jde o dostatečný důkaz. Pětici hrozí v případě prokázání viny trest smrti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indická policie převáží k soudu v Dillí muže obviněné z brutálního znásilnění | Zdroj: Reuters

„Je to ten nejhanebnější zločin. Skláním se před všemi, kdo spontánně vyjádřili svoje rozhořčení,“ uvedl indický ministr spravedlnosti Altamas Kabir.

Obžaloba chce přivést také zhruba 80 svědků. Jedná se především o sousedy, kteří v chudinské čtvrti, kde obžalovaní bydlí, viděli, jak tito pálí šaty oběti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Jaromír Marek přibližuje kauzu brutálního znásilnění, která je nyní před soudem v Dillí

Důkazy by měly pocházet i z domovních prohlídek, při nichž kriminalisté našli mobilní telefony, prsteny, kreditní karty nebo hodinky budoucího ženicha zavražděné dívky.

Proti obžalovaným jde i samotné svědectví dívky, která ještě stihla vypovědět, než nakonec brutálnímu napadení v prosinci podlehla. Jako důkaz budou použity i záznamy bezpečnostních kamer, které inkriminovaný autobus zaznamenaly.

Obhájci pětice obžalovaných argumentují politickým tlakem na celou kauzu. Policie prý vyšetřování uspěchala a přiznání vynutila mučením.

Případ zavražděné studentky přitáhl pozornost indické i světové veřejnosti k násilí na ženách v Indii. Na rozsudek dnes čeká u indických soudů 95 tisíc případů znásilnění.

Jaromír Marek, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme