Pacienti si v polských nemocnicích už zdarma mobil ze zásuvky nedobijí

Nemocnice v Polsku šetří, kde se dá. Některé proto omezily pacientům i dobíjení mobilních telefonů nebo notebooků. Kdo bude chtít přístup k elektrické zásuvce, musí za to zaplatit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice, ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek

Čím dál více nemocnic a léčebných zařízení je v Polsku v dluzích a ředitelé musí šetřit opravdu na všem. Nově tedy omezili pacientům přístup k elektrické energii. V praxi to znamená, že nabití telefonu nebo osobního počítače už nebude tak běžné jako doposud.

Zákaz využívání elektřiny nebude platit plošně, bude také například záležet na shovívavosti sestřiček. Navíc v některých nemocnicích nabízejí kompromis, kdy si pacienti budou moci koupit za drobný poplatek paušální přístup k energii.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tom, na čem všem už šetří polské nemocnice, mluvil zpravodaj ČRo ve Varšavě Petr Vavouška

Nemocnice šetřící opatření zdůvodňují tím, že je dnes běžné, že každý pacient má mobil, který si potřebuje dobít. A ve velkém počtu lidí se jedná o poměrně velkou spotřebu. Nejde sice o závratné sumy, ale každý zlotý se opravdu počítá.

Navíc pacienti si dnes běžně připlácí například za televizi na pokoji, podle vedení nemocnic si tak stejně mohou připlácet za dobíjení mobilů a notebooků.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme