Rybáři našli ve snížené hladině řeky Pád bombu z druhé světové války. Pyrotechnici ji zničili

Pyrotechnici v Itálii kontrolovanou explozí zlikvidovali bombu z druhé světové války, kterou odkryla ustupující voda řeky Pád. Hladina nejdelší italské řeky klesá v důsledku vlny veder a sucha, uvedla agentura Reuters.

Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pumu o hmotnosti 450 kilogramů našli 25. července u obce Borgo Virgilio, nedaleko města Mantova v Lombardii. „Bombu našli rybáři na břehu řeky Pád vzhledem ke snížení hladiny vody způsobenému suchem,“ řekl plukovník Marco Nasi.

Italská armáda sdělila, že před likvidací pumy bylo evakuováno asi 3000 lidí z nejbližšího okolí. Uzavřen byl také vzdušný prostor nad lokalitou a plavba po daném úseku řeky, přerušena byla doprava na přilehlé železnici a silnici.

Hladina řeky Pád je v Itálii nejnižší za 70 let. Některé oblasti kvůli suchu žádají o vyhlášení stavu ohrožení

Číst článek

„Někteří lidé nejprve evakuaci odmítali, ale v posledních dnech se nám podařilo všechny přesvědčit,“ prohlásil starosta obce Borgo Virgilio Francesco Aporti.

Podle expertů šlo o bombu americké výroby, která obsahovala 240 kilogramů výbušniny. Pyrotechnici ji převezli asi do 45 kilometrů vzdáleného lomu, kde ji odpálili.

Itálie vyhlásila minulý měsíc stav nouze pro oblasti kolem řeky Pád, která trpí nejhorším suchem za posledních 70 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme