Na Aljašce havarovalo vyhlídkové letadlo s polskými turisty, čtyři cestující nehodu nepřežili

Čtyři lidé zahynuli při havárii vyhlídkového letounu s polskými turisty na Aljašce, oznámily v pondělí americké úřady. Jedna osoba je nezvěstná, šance na přežití je minimální. Neštěstí se stalo v sobotu, ale hustá mlha až do pondělního dne bránila v komunikaci a v nasazení záchranářů. V letadle cestovali kromě pilota čtyři turisté z Polska.

Anchorage Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhlídkový letoun (ilustrační foto). | Foto: Nic McPhee | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 2.0

Trosky letadla se o víkendu snažily nalézt vrtulníky aljašského národního parku a letouny národní gardy. Pilot letadla po havárii oznámil řídícím letového provozu, že cestující jsou zraněni, ale po chvíli se jeho satelitní telefon odmlčel.

Letadlo spadlo asi 22 kilometrů od nejvyšší hory severoamerického kontinentu Denali. Blízký ledovec Kahiltna je častým místem přistání, kde si turisté prohlížejí dramatickou scenérii skal, ledu a sněhu.

The National Park Service says four people have died in the crash of a sightseeing airplane in Alaska’s Denali National Park after thick clouds hampered rescuers’ response to a distress call apne.ws/W2EoW78

20:51 – 06. 08. 2018

78 76

Terén v místě havárie je nepřístupný, do záchranných operací se podle agentury AP zapojí i armádní vrtulník Chinook ze základny Fort Wainwright v aljašském Fairbanksu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme