Pád letadla v Kyrgyzstánu nepřežily desítky lidí

V Kyrgyzstánu se v neděli večer zřítilo dopravní letadlo s devadesáti lidmi na palubě. Boeing 737 podle prvních zpráv spadl v kyrgyzském hlavním městě Biškeku krátce po startu z místního letiště. Kyrgyzské úřady potvrdily, že si katastrofa vyžádala mnoho obětí, agentura Reuters s odvoláním na kyrgyzského premiéra Igora Čudinova uvádí počet nejméně 70 životů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 737 společnosti Itek Air | Foto: Itek Air

Na palubě Boeingu 737, který směřoval z Kyrgyzstánu do Íránu, cestovalo podle kyrgyzského premiéra Igora Čudinova celkem 90 lidí včetně posádky. 51 osob pocházelo ze zahraničí - většinou šlo o občany Íránu, Turecka, Kanady a Číny. Mezi cestujícími byla i kyrgyzská dorostenecká basketbalová reprezentace.

Podle prvních informací se letoun zřítil krátce po startu - posádka se po nahlášení technických problémů snažila vrátit zpět na mezinárodní letiště Manas, zhruba 5 kilometrů od něj se ale stroj zřítil.

Přesné příčiny neštěstí se vyšetřují. Podle agentury Interfax patřil letoun kyrgyzské společnosti Itek Air. Ta figuruje na seznamu společností, které mají kvůli špatným bezpečnostním standardům zakázáno létat do zemí Evropské unie.

Minulou středu při leteckém neštěstí na madridském letišti Brajas zemřelo více než 150 lidí.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme