‚Najednou zmizela cesta a pak už si říkal, že to nepřežije.‘ Čech vyvázl ze zříceného mostu s propíchlou plící

Do sutin zříceného mostu v Janově se propadl i kamion s českým řidičem. Úterní incident naštěstí přežil. Dle svých slov se cítí dobře, přestože má zlomený nos a propíchlou plíci. Jednatel společnosti SPED-IT, pro kterou řidič pracuje, Václav Zázvůrek s mužem mluvil a poskytl rozhovor Radiožurnálu.

Janov (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Foto zříceného mostu v Janově | Zdroj: Reuters

V severoitalském Janově se v úterý zřítil frekventovaný silniční most, včetně několika desítek aut, které po něm zrovna jely. Dosud známá bilance katastrofy je podle informací italských hasičů 35 mrtvých lidí a mnozí další utrpěli vážné zranění.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s jednatelem firmy Sped-It Václavem Zázvůrkem

Agentura ANSA uvedla, že se zřítila zhruba 100 metrů dlouhá část mostní vozovky. V době neštěstí se na tomto úseku nacházelo 35 osobních aut a tři kamiony včetně jednoho vozu pražské firmy Sped-It.

V jakém stavu je řidič vašeho kamionu?
Řidič našeho kamionu je mimo ohrožení života. Má zlomený nos a zlomené čtyři žebra, propíchlou plíci, ale cítí se dobře a je šťastný, že to přežil.

Řekl vám ještě něco dalšího k celé události?
Prý si vybavuje, jak pod ním najednou zmizela cesta a pak už si říkal, že to nepřežije. Zaplaťpánbůh, že to nakonec dopadlo dobře.

ONLINE: Italská vláda počítá mrtvé po kolapsu mostu v Janově. Český řidič je zraněný

Číst článek

Jak jste zjistili, že se z mostu zřítil váš kamion?
Hned jak jsme slyšeli o zřícení mostu v Janově, věděli jsme, že máme kamion v okolí a řidič se nám 20 minut nehlásil, neviděli jsme jeho pohyb. Projížděl jsem tedy všechna média a nakonec jsem našel kamion na twitteru. Na fotce jsme viděli, jak do kamionu lezou záchranáři, ale neměli jsme žádné informace. Kontaktovali jsme proto českou ambasádu v Itálii, nahlásili jméno řidiče a požádali o více informací. Také jsme kontaktovali všemožné partery a nemocnice.

Mluvili jste i s rodinou zraněného řidiče?
S rodinou jsme mluvili, o všem vědí a jsou rádi, že pád mostu přežil. Je to povolání jako každé jiné a nedá se tomu zabránit.  

has Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme