Pád skalního masivu v Rakousku odřízl od světa desítky lidí

Desítky lidí odřízl pád skalního masivu v Tyrolsku. Jde o jeden z největších sesuvů v Rakousku za desítky let. Nikomu se ale přitom nic nestalo. Sesuv zahradil na Štědrý den přístupovou cestu do rakouské horské vesnice Vals zhruba 40 kilometrů od Innsbrucku.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na zasněžené Alpy | Foto: Praloup.com

Mohutný skalní Na svátky tak odřízl od zbytku světa 150 lidí. Nemohou sice jet navštívit své blízké, podle starosty Klause Ungeranka, kterého cituje agentura AP, ale nebudou trpět hlady, protože si na svátky vytvořili zásoby.

Na několik hodin uvízlo 150 lyžařů v lanovce východně od francouzského Grenoblu

Číst článek

Kameny se začaly valit na Štědrý den a vesnici Vals tím odřízly od světa. Zatarasily příchozí cesty, a pomoc se tak do místa dostává pouze letecky. Několik domů museli záchranáři evakuovat. Podle geologů je hora stále v pohybu a trvá nebezpečí dalších sesuvů. Obyvatelé vesnic tak budou v izolaci zřejmě ještě do středy. Záchranáři se k nim snaží dostat lesní cestou.

„Můžeme mluvit o zázraku: krátce před neštěstím tudy prošlo několik dětí s rodiči cestou na půlnoční mši, bývalo by to mohlo skončit tragicky," citovala hejtmana Günthera Plattera na pondělní návštěvě postiženého místa agentura DPA.

Do úklidových prací byly nasazeny buldozery, přístupová cesta by měla mít zprůchodněna ve středu. Údolí leží v chráněné krajinné oblasti Tuxských Alp. Turisté je navštěvují spíše v létě, atraktivní je především pro horolezce.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme