Pád leteckého veteránu ve Švýcarsku nepřežilo všech 20 pasažérů

Všech 20 osob na palubě leteckého veteránu, který se v sobotu zřítil při vyhlídkovém letu nad Alpami, zahynulo. Potvrdila to švýcarská policie. Šlo o stroj Junkers Ju-52 z roku 1939, uvedla v noci na neděli firma Ju-Air specializovaná na vyhlídkové lety.

Bern (Aktualizováno: 14:35 5. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Junkers Ju-52 z roku 1939 (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons

Kantonální policie v Graubündenu oznámila pouze zřícení letadla na západní straně hory Piz Segnas, zhruba ve výšce 2540 metrů. 

V Mexiku havarovalo letadlo. Pilot je vážně zraněný, všichni cestující přežili

Číst článek

Firma Ju-Air je spolek přátel švýcarského vojenského letectva, který od něj roku 1981 převzal tři vyřazené stroje. Nyní si je zájemci často rezervují pro vyhlídkové lety nad Alpami. Letadla startují z vojenského letiště Dübendorf.

Havárie v Graubündenu je druhým sobotním leteckým neštěstím ve Švýcarsku. Už dopoledne zahynula místní čtyřčlenná rodina při nehodě malého letadla v kantonu Nidwalden. Stroj, který mířil do Francie, se zřítil do lesního porostu, jenž začal hořet. Záchranáři tak mohli k místu neštěstí až po uhašení požáru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme