Pád vlády podle Vondry oslabí prestiž státu ve světě

"Nechápu to. Poškodí to Českou republiku v Evropské unii," taková je reakce místopředsedy vlády pro evropské záležitosti Alexandra Vondry na pád vlády. Vicepremiér Vondra ve Sojených státech připravuje návštěvu amerického prezidenta Obamy v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexandr Vondra | Foto: www.vlada.cz

Přímo ve Washingtonu ho zastihl zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka. "Vláda tři měsíce dělá zodpovědně práci v rámci českého předsednictví a získává pro republiku respekt," řekl Vondra. "Je to poprvé za dvacet let svobodných a demokratických poměrů v naší zemi, kdy parlament v takové kritické chvíli, kdy získáváme prestiž, kdy zastupujeme nejen sami sebe, ale celou EU, dá dýku do zad, veřejně se střelí před celým světem do kolena. Nechápu," poznamenal premiér.

"Jsme zodpovědní lidé a určitě budeme dál plnit to, co plnit musíme. Nicméně takto veřejně si svou pozici v Evropě oslabit, je mimo mé veškeré chápání," uvedl Vondra.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme