Padělky obírají ruský státní rozpočet o 3 miliardy dolarů ročně

Ruští padělatelé hudebních disků, počítačových programů a filmů na DVD připravili jenom za minulý rok americké společnosti o téměř dvě miliardy dolarů. Přiznal to ruský ministr kultury a sdělovacích prostředků Alexandr Sokolov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

typická kopie CD | Foto: IFPI

V oblasti dodržování autorských práv má Rusko vážné problémy a musí bojovat proti velmi promyšlenému systému obcházení zákonů, řekl ministr Sokolov. Vyzval organizace, které se specializují na ochranu autorských práv, aby s ruskými orgány více spolupracovaly. Podle odhadů expertů totiž ruský rozpočet přichází každoročně o 3 miliardy dolarů kvůli nezaplaceným daním a prodeji pirátských hudebních a filmových kopií.

Rusko patří mezi 15 zemí, které Spojené státy považují za největší prodejce padělků. Hudební disk koupíte v Moskvě v přepočtu za 100 korun, filmovou novnku za 150. Zatímco v Evropě se oskarový favorit, snímek Letec dostal teprve do kin, v Rusku ho už od pirátů seženete na DVD.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme