Padělky obírají ruský státní rozpočet o 3 miliardy dolarů ročně

Ruští padělatelé hudebních disků, počítačových programů a filmů na DVD připravili jenom za minulý rok americké společnosti o téměř dvě miliardy dolarů. Přiznal to ruský ministr kultury a sdělovacích prostředků Alexandr Sokolov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

typická kopie CD | Foto: IFPI

V oblasti dodržování autorských práv má Rusko vážné problémy a musí bojovat proti velmi promyšlenému systému obcházení zákonů, řekl ministr Sokolov. Vyzval organizace, které se specializují na ochranu autorských práv, aby s ruskými orgány více spolupracovaly. Podle odhadů expertů totiž ruský rozpočet přichází každoročně o 3 miliardy dolarů kvůli nezaplaceným daním a prodeji pirátských hudebních a filmových kopií.

Rusko patří mezi 15 zemí, které Spojené státy považují za největší prodejce padělků. Hudební disk koupíte v Moskvě v přepočtu za 100 korun, filmovou novnku za 150. Zatímco v Evropě se oskarový favorit, snímek Letec dostal teprve do kin, v Rusku ho už od pirátů seženete na DVD.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme