USA zastavily veškerou vojenskou pomoc pro Pákistán. Jeho důstojníci se proto budou cvičit v Rusku

Důstojníci pákistánské armády budou cvičeni v Rusku. Informovala o tom agentura AP. Vyplývá to z dohody, kterou s pákistánskou stranou podepsal během své návštěvy tento týden náměstek ruského ministra obrany Alexandr Fomin.

Islámábád/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pákistánští vojáci (ilustrační foto) | Foto: Akhtar Soomro | Zdroj: Reuters

Uzavřená dohoda podle agentury AP odráží narůstající vojenskou závislost Pákistánu na Rusku poté, co americká vláda pozastavila téměř veškerou vojenskou pomoc Pákistánu - nyní i výcvik pákistánských vojáků v USA.

‚Armádní pudlík‘ Imran Chán? Vítěz pákistánských voleb se ozbrojeným silám může utrhnout ze řetězu

Číst článek

Pákistánský senátor Mušáhid Husajn tento krok Spojených států označil za „špatný a kontraproduktivní“. Husajn, který předsedá výboru pro zahraniční věci, řekl, že Spojené státy opakují starou chybu a snaží se Pákistán neúspěšně zastrašit krátkozrakými sankcemi.

Média uvádějí, že administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa nepřidělila finance na vzdělávání a výcvik 66 pákistánských vojáků na příští akademický rok.

Například na Univerzitě národní obrany (NDU), již absolvoval i nynější americký ministr obrany James Mattis, studovali pákistánští elitní vojáci už více než deset let. Jejich místa má univerzita příští akademický rok zaplnit studenty jiných národností.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme