Pákistán drží smutek kvůli včerejšímu leteckému neštěstí

Napříč monzunovým Pákistánem dnes budou viset vlajky na půl žerdi. Země jednodenním smutkem uctí památku 152 lidí, včetně dvou Američanů, kteří včera zahynuli při leteckém neštěstí. Havárie v kopcích u metropole Islámábádu je pro Pákistánce vůbec nejhorším leteckým neštěstím v historii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helikoptéra záchranářů pročesává místo letecké katastrofy. | Zdroj: ČTK

Letoun narazil do kopce a sklouzl na izolované místo, kam se záchranáři a policisté jen stěží dostávali. Tragédii s největší pravděpodobností zapříčinilo špatné počasí.

Podle pákistánského deníku Dawn byly záchranné práce špatně koordinované. Celá situace prý také svědčí o naprosté neschopnosti Pákistánu reagovat na jakoukoli krizi, ať už jde o přírodní katastrofu nebo o neštěstí způsobené člověkem.

Havárie v pohoří Margalla u Islamábádu je největší leteckou tragédií, jakou kdy Pákistán zažil a v šoku je i samotná metropole. Naposledy neštěstí podobných rozměrů zažila před pěti lety, kdy se v Islámábádu po zemětřesení zřítila obytná budova. Její trosky tehdy pohřbily přes 70 lidí.

Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme