Pákistán drží smutek za zavražděného guvernéra Pandžábu

Kvůli pohřbu guvernéra provincie Pandžáb Salmána Tasíra jsou bezpečnostní složky v Pákistánu v nejvyšší pohotovosti. Stoupenci Pákistánské lidové strany vyšli do ulic a vyjadřují rozhořčení nad jeho vraždou. Na samotný pohřeb se sjely tisíce lidí, včetně politiků a osobností pákistánského veřejného života. Úřady se obávají útoků na truchlící.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atentát. Salmán Tasír. Islámábád. Pákistán. | Zdroj: ČTK

Vlajky v zemi vlají na půl žerdi, v metropoli pákistánské provincie Pandžáb Láhauru zůstala uzavřená hlavní obchodní centra a nefungují ani kina a divadla.

Policisté a vojáci jsou v nejvyšší pohotovosti. Při demonstracích i v době státního pohřbu totiž hrozí násilí. Některé islamistické skupiny muslimům zakázaly, aby se za guvernéra modlili nebo vyjadřovali smutek.

Panžábského guvernéra zastřelil v Islámábádu jeho bodyguard. Vadilo mu, že liberální politik odmítal zákon o rouhání. Tasír patřil k předním zastáncům náboženské svobody a prosazoval i větší práva pákistánských žen.

Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme