Pákistán po téměř pěti měsících otevřel svůj vzdušný prostor. Uzavřel ho po sporu s Indií

Pákistán v úterý otevřel svůj vzdušný prostor pro všechny komerční lety, uvedla s odvoláním na místního leteckého regulátora agentura Reuters. Skončilo tím období omezení letecké dopravy, která Islámábád zavedl koncem února v reakci na stupňující se napětí s Indií.

Islámábád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vzdušný prostor byl uzavřen od 26. února. (ilustrační foto) | Zdroj: U.S. Air Force (Public Domain)

„S okamžitou platností se pákistánský vzdušný prostor otevírá pro všechny typy civilních letů,“ uvádí se na webových stránkách pákistánského úřadu pro civilní letectví.

Zahájení provozu, které již bylo v minulosti oznámeno, ale neuvedeno do praxe, potvrdil Reuters i nejmenovaný činitel této instituce.

Islámábád plně uzavřel svůj vzdušný prostor 26. února poté, co Indie zaútočila letadly na výcvikový tábor teroristické organizace Džajše Muhammad ležící na pákistánském území.

Letadla British Airways budou po deseti letech znovu létat do Pákistánu. Obnovu umožnil pokles terorismu

Číst článek

Učinila tak v odvetě za sebevražedný atentát v indické části Kašmíru o necelé dva týdny dříve, při němž přišlo o život 44 členů indické polovojenské policie. Oba státy následně podnikly letecké údery za hranicemi svého území a vzájemně se obviňovaly z narušování vzdušného prostoru.

Částečné otevření pákistánských letišť následovalo po opadnutí největšího napětí. Restrikce však nadále postihovaly cizí letecké společnosti, které při mezinárodních letech nemohly využívat pákistánský vzdušný prostor, a opatření Islámábádu jim kvůli delším trasám způsobovalo komerční ztráty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme