Pákistán mobilizuje armádu
Napětí mezi Pákistánem a Indií stoupá. Pákistán přemisťuje k indické hranici tisíce vojáků, letectvo je v nejvyšší pohotovosti a armáda zrušila vojákům dovolené. Indie zase vyzývá své občany, aby ve vlastním zájmu do Pákistánu nejezdili.
Spojené státy varují před zvyšováním napětí mezi Pákistánem a Indií. Vyzvaly obě země, aby se vyhnuly situacím, které by konflikt ještě vyostřily. Pákistán začal přesunovat tisíce vojáků k indické hranici, některé povolal i z dovolené. Indie ještě předtím varovala své občany, aby do Pákistánu nejezdili.
Původně zlepšující se indicko-pákistánské vztahy poškodily listopadové útoky teroristů v indické Bombaji, při kterých zemřelo přes 170 lidí. Indie a Pákistán spolu vedly už tři války - většinou o oblast Kašmíru.
Vztahy mezi oběma jadernými mocnostmi jsou nejhorší od prosince roku 2001, kdy stály doslova na prahu války. Tehdy ozbrojenci z Kašmíru zaútočili na indický parlament v Dillí a stopy teroristů vedly rovněž do Pákistánu.
Napětí mezi oběma zeměmi už přijela uklidňovat americká ministryně zahraničí Condoleeza Riceová i britský premiér Gordon Brown. Indie a Pákistán se za jedenašedesát let své existence střetly ve třech válkách, naposledy v roce 1971.
Výročí atentátu na Bénazír Bhuttovou
Desetitisíce Pákistánců uctily památku bývalé premiérky Bénazír Bhuttové. Pákistán si tak připomíná vraždu političky, která se stala právě před rokem. Dnes bude velký smuteční obřad a v jejím rodinném mauzoleu v Garhi Khuda Bakš se očekává statisíce návštěvníků.
Procesí na počest někdejší předsedkyně vlády povedou její ovdovělý manžel a v září zvolený prezident Ásif Alí Zardárí spolu s jejím synem Biláválem Bhuttem Zardárím. Na bezpečnost obou politiků, ale i premiéra Júsufa Rázu Gíláního bude dohlížet na 8000 policistů, příslušníků polovojenských oddílů a dobrovolníků.