Na horské silnici v Pákistánu najel autobus do skály. Přes 20 lidí zemřelo

Nejméně 26 lidí zemřelo a 12 dalších utrpělo zranění, když v neděli zřejmě kvůli poruše brzd narazil autobus do skály na horské silnici v Pákistánu. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Kjódó.

Islámábád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden ze zraněných při autobusové nehodě v nemocnici v Chilas na severu Pákistánu | Foto: Muhammad Qasim | Zdroj: ČTK / AP

Nehoda se stala v hornaté oblasti na severozápadě země asi 390 kilometrů severně od metropole Islámábád.

Podle jednoho z místních policejních důstojníků čelí záchranáři ve složitému terénu obtížím, neboť nemají dostatek potřebného vybavení. Přeživší, mezi kterými jsou i ženy a děti, nicméně již převezli do blízké nemocnice.

Podobné dopravní nehody jsou podle agentury AP v Pákistánu časté, protože motoristé mnohdy přehlížejí dopravní a bezpečnostní předpisy i technický stav svých vozidel. Silnice jsou navíc většinou velmi nekvalitní.

Při nehodě autobusu z letošního srpna zemřelo ve stejném regionu 24 lidí. Řidič tehdy překračoval povolenou rychlost, nezvládl řízení a s autobusem sjel z horské silnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme