Pumový útok v mešitě si vyžádal čtyři mrtvé, je mezi nimi nejspíš i bratr vůdce afghánského Tálibánu

Nejméně čtyři mrtvé a dvacítku zraněných si vyžádal páteční pumový útok v mešitě nedaleko pákistánského města Kvéta. Podle informací agentury Reuters je mezi oběťmi i bratr vůdce afghánskéko Tálibánu a imám mešity. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Kvéta (Pákistán) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K pumovému útoku se zatím nikdo nepřihlásil. | Foto: Stringer | Zdroj: Reuters

Mešita je známá jako místo, kam se chodí modlit představitelé Tálibánu. Vůdce afghánského Tálibánu Hajbatulláh Achúndzáda v mešitě nebyl, když nálož vybuchla, ale zabit byl jeho mladší bratr Háfiz Ahmadulláh, a zranění utrpěl Achúndzádův syn, uvedla agentura Reuters s odvoláním na zdroje Tálibánu. Pákistánská policie zatím totožnost obětí nepotvrdila.

V provincii Balúčistán, jehož hlavním městem je Kvéta, jsou aktivní jak separatističtí ozbrojenci, tak islámští ozbrojenci. Ale mnozí v Pákistánu podezírají spíše afghánskou vládu, která s Tálibánem bojuje o kontrolu země.

Spojené státy se zástupci Tálibánu vedou mírová jednání v katarském Dauhá a před časem ohlásili pokrok v rozhovorech. Výbuch by ale mohl naděje na mír zmařit, uvedla agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme