Při útoku v Pákistánu zemřelo nejméně sedm lidí včetně útočníků

Při útoku na budovu pákistánské burzy ve finančním velkoměstě Karáčí zemřelo nejméně sedm lidí, včetně všech čtyř ozbrojených útočníků. S odvoláním na pákistánskou policii o tom v pondělí informovaly zahraniční agentury.

Islámábád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté u pákistánské burzy v Karáčí, kde zemřelo nejméně sedm lidí, včetně všech čtyř ozbrojených útočníků. | Foto: Akhtar Soomro | Zdroj: Reuters

Ozbrojenci zaútočili nejprve na bezpečnostní stanoviště před budovou burzy, která se společně s bankami nachází v zóně se zvýšenými bezpečnostními opatřeními. Po ochrance hodili útočníci granát a pak začali střílet. Při přestřelce zemřeli kromě útočníků i dva členové ochranky a policista.

Posun ve vyšetřování nehody pákistánského letadla. Piloti nedávali pozor a bavili se o koronaviru

Číst článek

V budově burzy v době incidentu bylo přibližně 1000 zaměstnanců, uvádí agentura DPA.

K útoku se prostřednictvím twitteru přihlásila separatistická Balúčistánská osvobozenecká armáda (BLA). Agentura Reuters ale bezprostředně nemohla ověřit, zda účet založený na sociální síti krátce před útokem skupině opravdu patří.

BLA bojuje za větší autonomii jihozápadní provincie Balúčistán, která je bohatá na ropu, zemní plyn a nerosty. Balúčistán sousedí s provincií Sindh, jejíž je Karáčí správní středisko.

Balúčistán je dějištěm konfliktu mezi separatisty a pákistánskou armádou od roku 2004. Bojovníci za nezávislost obviňují vládu, že sice v provincii těží přírodní zdroje, ale ze získaných prostředků nic nedává na zlepšení situace chudého obyvatelstva. Spojené státy BLA na začátku června označily za teroristickou organizaci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme