Pákistán zčásti otevírá vzdušný prostor. Napětí ve vztazích s Indií trvá, ale nenarůstá

Vzdušný prostor nad Pákistánem bude od pátku znovu zčásti otevřen. Od pondělí pak budou komerční lety nad Pákistánem plně obnoveny. Oznámil to tamní úřad pro civilní letectví. Islámábád vzdušný prostor uzavřel ve středu v reakci na stupňující se napětí mezi Indií a Pákistánem. V pátek začnou obnovovat provoz čtyři velká letiště ve městech Islámábád, Karáčí, Péšávar a Kvéta.

Islámábád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vzdušný prostor nad Pákistánem bude od pátky znovu zčásti otevřen (ilustrační snímek) | Foto: Mukesh Gupta | Zdroj: Reuters

„Tato čtyři letiště obnoví v pátek částečně svůj letový provoz. Vzdušný prostor země bude znovu otevřen pro všechny komerční lety 4. března ve 13.00 místního času (9.00 SEČ),“ uvedla podle agentury Reuters mluvčí pákistánského úřadu pro civilní letectví.

Jako mírové gesto propustíme sestřeleného indického pilota, oznámil Pákistán. Napětí ale trvá

Číst článek

Vztahy mezi Pákistánem a Indií se vyostřily před více než dvěma týdny po sebevražedném atentátu v indické části Kašmíru, při němž přišlo o život 40 členů indické polovojenské policie. Dillí z podílu na útoku obvinilo Islámábád.

Od té doby probíhají přestřelky na hranici mezi Indií a Pákistánem a země se vzájemně obviňují z narušování svého leteckého prostoru. Ve středu pákistánská armáda oznámila, že nad částí Kašmíru, kterou ovládá, sestřelila dva indické letouny a následně zajala indického pilota.

Ve čtvrtek pákistánský premiér Imran Chán oznámil, že hodlá pilota propustit jako gesto v zájmu uklidnění napjaté situace ve sporné oblasti Kašmíru. Pilot má být v pátek předán Indii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme