Pákistán zasahuje proti islamistickým organizacím, uzavřel 182 náboženských škol

Při velkém zásahu proti zakázaným islamistickým organizacím ve čtvrtek pákistánské úřady uzavřely 182 náboženských škol a zadržely přes 100 lidí. S odkazem na vyjádření pákistánského ministerstva vnitra o tom informovala agentura Reuters.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radikální muslimové z islamistické strany Tehríke Labajk (ilustrační foto) | Foto: Fayaz Aziz | Zdroj: Reuters

„Bezpečnostní složky preventivně zadržely 121 lidí,“ uvedlo v prohlášení ministerstvo, podle nějž stát převzal do správy také množství náboženských škol, nemocnic a lékařských ambulancí. Podle Reuters jsou islámské školy v Pákistánu mnohdy zodpovědné za náboženskou radikalizaci mladých lidí. Pro miliony chudých dětí však často bývají jedinou možností, jak dosáhnout vzdělání.

Indická armáda není připravena na případný konflikt s Pákistánem. Chybí jí moderní výzbroj i munice

Číst článek

Pákistán zahájil kampaň proti radikálům tento týden. Stalo se tak v důsledku tlaku ze zahraničí, který narostl po bombovém útoku v indické části Kašmíru z půlky února, který zabil 44 indických policistů.

Napětí v oblasti

K útoku se přihlásilo islamistické povstalecké hnutí Džajše Muhammad, které bojuje proti indické nadvládě a má zázemí v Pákistánu. Dillí obvinilo Islámábád z přímé podpory militantních organizací.

Pákistán jakoukoliv pomoc islamistům popírá a tvrdí, že nynější zásah proti zakázaným organizacím s tlakem Indie a dalších států nesouvisí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme