Pákistánská policie po osmi hodinách dobyla výcvikové středisko v Láhauru

Přepadení pákistánské policejní akademie v Láhauru skončilo. Elitní komanda po osmi hodinách obléhání celý objekt obsadila a podařilo se prý zneškodnit i všechny ozbrojence, kteří budovu přepadli. Bilance útoku zatím není jasná, nejnovější údaje hovoří o osmi mrtvých a 90 zraněných policistech. Původně pákistánská média informovala až o několika desítkách usmrcených kadetů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pákistánský policista zraněný při útoku v Láhauru | Zdroj: ČTK

Oslavná střelba do vzduchu, vítězná véčka do kamery a tři vousatí zajatci - takové záběry vysílala z ukončení celé krize pákistánská televize Geo TV. Bezpečnost zadržela podle oficiálních zdrojů šest ozbrojenců, nejméně čtyři další speciální komanda zabila.

Útočníci vyzbrojení puškami a granáty ráno akademii napadli ze čtyř směrů a podle svědků na sobě měli rovněž policejní uniformy. Na nádvoří v tu chvíli zrovna měli pořadová cvičení frekventanti školy. Půldenní krizi ukončila asi patnáctiminutová těžká přestřelka a obsazení budovy elitními zásahovými jednotkami.

Dnešní útok ještě zvýší obavy z rostoucího násilí v Pákistánu, který vlastní jaderné zbraně. O destabilizaci tohoto muslimského státu s více než 160 miliony obyvatel usilují islámští ozbrojenci, kteří představují největší hrozbu pro civilní vládu, jež je u moci rok. Na počátku března zaútočili maskovaní ozbrojenci ve stejném městě Láhauru na autobus se srílanským kriketovým týmem a na jeho policejní doprovod. Útočníci, kterým se podařilo uniknout, osm lidí zabili a 15 zranili.

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme