Pákistánská policie zahajuje akci na záchranu unesených Češek

Pákistánská policie zahajuje akci na záchranu dvou českých turistek unesených neznámými ozbrojenci, Českému rozhlasu to řekl mluvčí ministerstva zahraničí Karel Šrol. Pachatelé unesli dívky z mikrobusu v neklidné provincii Balúčistán, kde je doprovázel místní policista.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místo únosu již dorazil pákistánský vyšetřovací tým. Ilustrační foto

Na místo únosu již dorazil pákistánský vyšetřovací tým. Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

„To nejdůležitější, od čeho si vlastně nejvíc slibujeme, je skutečnost, že na místo incidentu dorazil speciální vyšetřovací tým pákistánské strany,“ uvedl Šrol.

Situaci od začátku komplikovala skutečnost, že k únosu došlo v odlehlé oblasti. Policejní tým, který vyrážel z balúčské metropole Kvéta, dělilo od místa incidentu 550 kilometrů ve složitém terénu. Na místo tak vyšetřovatelé dorazili až ve večerních hodinách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aktuální informace o případu a podrobnosti z vyšetřování přinesl mluvčí českého ministerstva zahraničí Karel Šrol

Policisté se podle Šrola nejprve pustí do sběru informací od místní správy a kmenových představitelů. Pákistánci musí identifikovat únosce, což je klíčové pro zjištění motivu únosu.

V regionu, který leží na hranicích s Afghánistánem, jsou únosy časté. Dívky mohly padnout do rukou příslušníků místních balúčských a paštúnských kmenů nebo radikálních islamistů. Může však jít i o bandity, kteří budou za Češky požadovat výkupné nebo propuštění vězněných kumpánů.

K únosu se stále nikdo nepřihlásil. Potvrzena zatím podle ministerstva zahraničí nebyla ani spekulace, že se ženy již nachází na afghánském území.

Ozbrojencům, kteří v Pákistánu unesli dvě české turistky, jde zřejmě o výkupné

Číst článek

Česká diplomacie je ve spojení s pákistánskými vyšetřovateli, kteří pracují v terénu, i s místním ministerstvem vnitra. „To, co děláme, a co považujeme v tuto chvíli za nejpřínosnější, je vyvíjení tlaku na pákistánskou stranu, aby skutečně konala,“ uvedl Šrol.

Podle něj se Pákistánci snaží, policejní tým například vyslali na místo incidentu v co nejkratším možném čase.

Turistům, kteří se do Pákistánu chystají, pak doporučil, aby sledovali stránky tamního českého zastupitelského úřadu, který zveřejňuje aktuální varování.

Zdenka Turková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme