Pákistánský prezident dorazil do dějiště summitu

Pákistánský prezident Parvíz Mušaraf přiletěl do nepálské metropole Káthmándú, kde kvůli němu bylo o den odloženo zahájení summitu šéfů států a vlád sedmi zemí Jihoasijského sdružení pro oblastní spolupráci. Letadlo s prezidentem Pákistánu zdržela mlha na letišti v Pekingu. Podle agentury Reuters si Mušaraf zatím není jistý, zda se během schůzky setká s indickým premiérem Atalem Bihárím Vádžpéjím. Podle mluvčí indického ministerstva zahraničí Pákistán zatím pro obnovení dialogu nevytvořil nezbytné podmínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

P. Mušaraf (vpravo) v Nepálu | Foto: ČTK/EPA

Indie mezitím pokračuje v posilování své obranyschopnosti - nejnověji o 10 ruských tanků. Rusko vyhovělo žádosti indického ministerstva obrany a dodalo do země urychleně první tanky T-90. Na základě loňské dohody jich indická strana získá celkem 310. Ruskem dodaných 10 tanků má upevnit indickou obranyschopnost vzhledem k jejich vybavení raketami schopnými prorážet obrněnou techniku protivníka, uvádí rozhlasová stanice Echo Moskvy. Ruské tanky mají být nasazeny proti pákistánským jednotkám vyzbrojeným naopak tanky T-80 ukrajinské výroby. Média připomínají, že ruské tanky mají modernější výbavu včetně přístrojů pro vidění v noci a navigačních systémů.

Petr Voldán, Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme