Pákistánský prezident dorazil do dějiště summitu

Pákistánský prezident Parvíz Mušaraf přiletěl do nepálské metropole Káthmándú, kde kvůli němu bylo o den odloženo zahájení summitu šéfů států a vlád sedmi zemí Jihoasijského sdružení pro oblastní spolupráci. Letadlo s prezidentem Pákistánu zdržela mlha na letišti v Pekingu. Podle agentury Reuters si Mušaraf zatím není jistý, zda se během schůzky setká s indickým premiérem Atalem Bihárím Vádžpéjím. Podle mluvčí indického ministerstva zahraničí Pákistán zatím pro obnovení dialogu nevytvořil nezbytné podmínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

P. Mušaraf (vpravo) v Nepálu | Zdroj: ČTK

Indie mezitím pokračuje v posilování své obranyschopnosti - nejnověji o 10 ruských tanků. Rusko vyhovělo žádosti indického ministerstva obrany a dodalo do země urychleně první tanky T-90. Na základě loňské dohody jich indická strana získá celkem 310. Ruskem dodaných 10 tanků má upevnit indickou obranyschopnost vzhledem k jejich vybavení raketami schopnými prorážet obrněnou techniku protivníka, uvádí rozhlasová stanice Echo Moskvy. Ruské tanky mají být nasazeny proti pákistánským jednotkám vyzbrojeným naopak tanky T-80 ukrajinské výroby. Média připomínají, že ruské tanky mají modernější výbavu včetně přístrojů pro vidění v noci a navigačních systémů.

Petr Voldán, Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme