Pákistánský prezident slíbil dohlédnout na pátrání po unesených Češkách

Do případu dvou unesených Češek se osobně zapojí pákistánský prezident Ásif Alí Zardárí. Nařídil, aby tamní úřady udělaly pro jejich osvobození maximum. V rozhovoru pro Českou televizi to řekl náměstek ministra zahraničí Vladimír Galuška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češky unesené v Pákistánu

Češky unesené v Pákistánu | Foto: Profil podporovatelů unesených Češek na Facebooku

Ministerský náměstek včera v Pákistánu předal Zardárímu osobní dopis od prezidenta Miloše Zemana.

„Vyrozuměl jsem, že už prezident Zardárí o této záležitosti je informován, a byl jsem ujištěn, že bude jeho osobní instrukce vyslána do příslušných orgánů znovu,“ uvedl Galuška.

Po dvojici Češek pátrá v Pákistánu zvláštní policejní tým. Dosud se soustředil na tu oblast v Balúčistánu, kde byly dívky uneseny. Kromě Pákistánců je hledá i Interpol, který je zařadil mezi celosvětově pohřešované osoby.

Přesto se žádné nové informace neobjevily. Není nicméně vyloučeno, že je úřady s ohledem na choulostivou situaci nechtějí zveřejňovat. Neví se tak stále, kdo Češky drží nebo zda za ně bude chtít výkupné, což je častý důvod únosů v neklidném pákistánském regionu.

Češky mířily do Indie a Pákistánem projížděly. Z místa únosu je skupina osmi až deseti ozbrojenců odvezla terénním automobilem. Únosci sebou vzali i policistu, jenž ženy doprovázel, později ho ale z auta vysadili.

Alina Holušová, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme