Palestina chce vyjednávat - optimismus i na straně Izraele

Napětí ve vztazích mezi Izraelem a Palestinou přetrvává přes mírný optimismus obou stran ohledně obnovy mírového dialogu. Podle izraelského ministra zahraničí Šimona Perese, který je na návštěvě Ukrajiny, se šance na mír už pohnuly z bodu nula, na který se dostaly. Za krok k oteplení vztahů považuje postoj palestinské samosprávy, že chce pokračovat v jednání. Izraelská armáda mezitím pokračuje v zatykání palestinských radikálů na západním břehu Jordánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kontrola v Izraeli | Foto: ČTK/AP

V noci na středu zadržela 17 Palestinců ve vesnici Azun na západním břehu Jordánu. Mezi zadrženými je pět příslušníků bezpečnostních sil palestinské správy a několik osob podezřelých z podílu na protiizraelských útocích. Při přestřelce na okraji Džanínu, byl zraněn palestinský civilista. Izrael také oznámil, že Palestinci ze západního břehu a z pásma Gazy nebudou moci využívat k cestování izraelských letišť.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme