Izraelci zastřelili Palestinku. Žena se podle policie pokusila o teroristický útok na kontrolní stanoviště

Příslušníci izraelských bezpečnostních složek ve středu zastřelili Palestinku u kontrolního stanoviště na Západním břehu Jordánu, který Izrael dlouhodobě okupuje. Izraelská policie uvedla, že žena chtěla Izraelce pobodat. Informovala o tom agentura Reuters.

Ramalláh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský voják na hlídce (ilustrační foto). | Foto: Mussa Qawasma | Zdroj: Reuters

Na internetu se objevilo video, na které upozornil třeba deník Haaretz, v němž muži s puškami mají spor se ženou. Následně je slyšet výstřel a žena se skácí k zemi, přičemž jí z ruky vypadne předmět. Jeden z mužů předmět pak odkopne.

Izrael začal demolovat palestinské domy u Jeruzaléma, podle EU porušuje mezinárodní právo

Číst článek

Agentuře Reuters se nicméně pravost videa ověřit nepodařilo.

Mluvčí izraelské policie uvedl na twitteru, že „teroristka se pokusila spáchat útok pobodáním u kontrolního stanoviště v Kalandíji.“ V příspěvku policie také zveřejnila fotografii nože na silnici. Palestinské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že žena následkům zranění podlehla.

Západní břeh Jordánu a východní část Jeruzaléma Izrael obsadil za války v roce 1967. Tato území mají spolu s Pásmem Gazy tvořit budoucí palestinský stát, o jehož vznik Palestinci dlouhodobě usilují.

Frekvence násilných incidentů na Západním břehu se podle agentury Reuters zvýšila poté, co poslední kolo izraelsko-palestinských mírových rozhovorů skončilo bezúspěšně v roce 2014.

Female terrorist attempted to carry out stabbing attack at kalandia security crossing. Units responded, terrorist shot, injured moderately.

06:46 – 18. 09. 2019

12 14

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme