Palestina nepřijala bezpečnostní plán, jednání pokračují

Palestinská autonomie zatím nepřijala nový izraelský bezpečnostní plán. Pro jeho přijetí je podle palestinských představitelů nutné uskutečnit další jednání mezi izraelským ministrem obrany Benjaminem ben Eliezerem a palestinským ministrem vnitra Abdarem Razzákem Jahjá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jásir Arafat | Foto: ČTK/AP

Takový je závěr palestinského vedení v čele s předsedou samosprávy Jásirem Arafatem, které dnes odpoledne izraelský plán projednalo. Poradce palestinského předáka Nabíl abú Rudajná plán zhodnotil jako pozitivní krok vpřed. K dalšímu setkání izraelského ministra obrany a autonomního ministra vnitra by podle izraelského rozhlasu mělo dojít ještě večer.

Plán předpokládá stažení izraelských jednotek nejprve z autonomního území pásma Gazy a dále z jednoho z měst západního břehu Jordánu. Tím by měl být Betlém, ale samospráva prosazuje, aby to byla současná metropole palestinských území Ramalláh. V těchto místech by palestinské bezpečnostní složky převzaly úplnou odpovědnost za bezpečnost. Plán je podmíněn tím, že autonomie bude bojovat proti teroru.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme