Palestina si bude stěžovat na izraelský útok

Palestinská autonomie podá stížnost Radě bezpečnosti OSN proti akci izraelské armády. Prohlásil to dnes poradce autonomie Nabíl Abú Rudeina. Správa také požádá o svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN. Nabíl Abú Rudeina dále řekl, že prezident samosprávy Jásir Aratat dnes mluvil telefonicky s generálním tajemníkem OSN Koffim Ananem a informoval ho o posledním vývoji na palestinských územích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zraněný izraelský voják | Foto: ČTK/AP

Zejména pak o obsazení města Tulkarm na západním břehu Jordánu izraelskou armádou. Informoval o tom izraelský rozhlas. Do této bezpečnostní operace byly podle arabského vysílání britské rozhlasové stanice BBC zapojeny desítky tanků a jejím výsledkem je dosud zatčení několika radikálů z palestinských militantních organizací. Podle pozorovatelů se jednalo o největší vojenskou operaci proti palestinské autonomii od začátku palestinského povstání před téměř 16 měsíci.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme