Palestinci bouřlivě ocenili projev prezidenta Abbáse v OSN

Palestinský prezident Mahmúd Abbás požádal OSN o plné uznání Palestinského státu. I když Spojené státy už předem varovaly, že palestinskou státnost kvůli odporu Izraele zablokují, Abbásův živě přenášený projev vyvolal na palestinských územích bouřlivé oslavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinci slaví v ulicích | Zdroj: Reuters

„Pro Palestince je dnešek v OSN možná prohranou bitvou, v celé válce za svou nezávislost ale nakonec zvítězí,“ řekl Českému rozhlasu přední palestinský politik Mustafa Barghútí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo z Ramalláhu se přihlásil zpravodaj Českého rozhlasu Břetislav Tureček

Optimisticky se ale na Abbásovo vystoupení a očekávané zamítnutí žádosti ze strany Američanů dívá většina palestinské společnosti. Nálada na demonstracích ale ostře kontrastuje s děním v jiných částech okupovaných územích, kde Palestinci svádějí pouliční střety s izraelskou armádou a policií.

Většinou mladí Palestinci útočí na Izraelce kamením. Přibývá zraněných, nedaleko Nábulusu izraelská armáda jednoho Palestince zastřelila. V Kalandíji bylo podle palestinských zdravotníků zraněno 70 Palestinců.

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme