Palestinci jsou proti útokům na Afghánistán

Více než 76 procent Palestinců je proti palestinské a arabské účasti v protiteroristické koalici vedené Spojenými státy. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který provedla nevýznamnější palestinská univerzita Bir Zejd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

92 procent Palestinců se podle průzkumu domnívá, že útoky protiteroristické koalice v Afghánistánu povedou k vystupňování násilí proti Spojeným státům. Univerzitní středisko pro rozvojové studie provedlo průzkum mezi tisícem a dvěma sty respondenty na 75 místech západního břehu Jordánu. Jde o první průzkum veřejného mínění na palestinských územích zaměřený na arabsko-americké vztahy po teroristických útocích na Washington a New York, ke kterým došlo 11. září.

V pásmu Gazy demonstrovalo nedávno několik tisíc studentů a příznivců hnutí islámského odporu Hamás proti útokům v Afghánistánu a na podporu teroristy Usámy bin Ládina. Palestinská autonomie jako celek ale podporuje koalici vedenou Spojenými státy a její zásahy proti afghánskému vládnoucímu hnutí Taliban a binLádinově organizaci al-Káida.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme