Palestinci jsou proti útokům na Afghánistán

Více než 76 procent Palestinců je proti palestinské a arabské účasti v protiteroristické koalici vedené Spojenými státy. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který provedla nevýznamnější palestinská univerzita Bir Zejd.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

92 procent Palestinců se podle průzkumu domnívá, že útoky protiteroristické koalice v Afghánistánu povedou k vystupňování násilí proti Spojeným státům. Univerzitní středisko pro rozvojové studie provedlo průzkum mezi tisícem a dvěma sty respondenty na 75 místech západního břehu Jordánu. Jde o první průzkum veřejného mínění na palestinských územích zaměřený na arabsko-americké vztahy po teroristických útocích na Washington a New York, ke kterým došlo 11. září.

V pásmu Gazy demonstrovalo nedávno několik tisíc studentů a příznivců hnutí islámského odporu Hamás proti útokům v Afghánistánu a na podporu teroristy Usámy bin Ládina. Palestinská autonomie jako celek ale podporuje koalici vedenou Spojenými státy a její zásahy proti afghánskému vládnoucímu hnutí Taliban a binLádinově organizaci al-Káida.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme