Palestinci nabízejí zásah proti militantním složkám

Palestinská samospráva oznámila, že může tvrdě zasáhnout proti radikálním organizacím hnutí Hamas a Islámský džihád. A to v případě, že Izrael zastaví bezpečnostní operace a atentáty proti palestinským radikálům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blízký Východ | Foto: Jan Rosenauer

Jak informuje zpravodaj Radiožurnálu na Blízkém východě Jaromír Janev, palestinská samospráva také obnovila kontakty s Hamasem a Islámským džihádem. Prý tak chce zabránit dalším sebevražedným atentátům.

Autonomie už dříve naplánovala odzbrojení palestinských organizací tak, aby se jedinou ozbrojenou složkou v pásmu Gazy a na západním břehu Jordánu stala palestinská policie. Situace se ale zcela změnila po úterním atentátu na jednoho z předáků Hamasu. Odzbrojení je tak nyní takřka nemožné.

Americký prezident George Bush prohlásil, že Palestinci by měli zničit teroristické skupiny útočící na Izrael, pokud chtějí vznik svého nezávislého státu v rámci mírového procesu, podporovaného Spojenými státy.

Milan Kopp, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme