Palestinci napadli v Gaze francouzskou ministryni zahraničí

Delegaci francouzské ministryně zahraničí Michele Alliot-Marieové napadly v pásmu Gazy opakovaně desítky Palestinců, příbuzní palestinských vězňů držených v Izraeli. Palestinci na ministryni házeli vejce, boty i kamení a jeden člen její delegace skončil v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská ministryně zahraničí Michele Alliot-Marieová | Zdroj: ČTK

Izraelská média francouzské političce mylně připsala výrok o tom, že se Palestinci dopouštějí ‚válečného zločinu‘, když drží v zajetí izraelského vojáka Gilada Šalita.

Michele Alliot-Mariová se ve skutečnosti přimlouvala za to, aby k Šalitovi, který má také francouzské občanství, mohli zástupci Červeného kříže. O ‚válečném zločinu‘ mluvil Šalitův otec, se kterým se ministryně v Jeruzalémě setkala.

Překroucené vyjádření vedlo desítky Palestinců k bouřlivým protestům. Palestinci poukazují na to, že Izrael drží více než sedm tisíc palestinských vězňů. Jsou mezi nimi stovky dětí i lidí, kteří nebyli z ničeho obviněni, ani odsouzeni.

Jan Prokeš, Břetislav Tureček, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme