Palestinci neuspěli s nabídkou příměří

Izrael oficiálně odmítl nabídku palestinské samosprávy na oboustranné a časově neomezené příměří jako nedůvěryhodnou. V Jeruzalémě to řekl šéf izraelské diplomacie Silván Šalom. Přivítal také americké veto v Radě bezpečnosti OSN, které mělo zabránit vyhoštění předsedy samosprávy Jásira Arafata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jásir Arafat | Zdroj: ČTK

O palestinských reakcích na nejnovější vývoj informuje z Ramalláhu zvláštní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev: "V Ramalláhu i ostatních městech západního břehu Jordánu panuje velké napětí. Mezi Palestinci se očekávalo, že Izrael bude návrh studovat a jednat o něm."

Velké rozčarování způsobilo také americké veto návrhu rezoluce OSN, ačkoli to Palestinci očekávali. V tuto chvíli se domnívají, že Izrael nepřistoupí k vyhoštění Jásira Arafata, a to kvůli námitkám ze strany Spojených států, Evropské unie i arabských zemí.

Nikdo si ale v Ramalláhu nedovolí dělat oficiální předpovědi dalšího vývoje. Lidé spíše očekávají nových bezpečnostních zásahů izraelských vojáků proti radikálům a odbojovým organizacím.

Milan Kopp, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme