Palestinci odmítli izraelské ultimátum

Palestinská samospráva odmítla izraelské ultimátum na vydání vrahů ministra cestovního ruchu Rechavama Zeeviho, který byl včera zastřelen. Oznámila také, že odhalila izraelské spiknutí zaměřené na likvidaci palestinského vůdce Jásira Arafata. Izrael toto obvinění popřel. Rechavam Zeevi byl dnes pochován na vojenském hřbitově na Herzlově hoře v Jeruzalémě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pohřeb R. Zeeviho | Zdroj: ČTK

Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva platila po celý den v Jeruzalémě mimořádná bezpečnostní opatření. Při smutečním obřadu v areálu izraelského parlamentu pronesli projevy nejvyšší představitelé země, kteří zdůrazňovali vlastenectví a osobní statečnost Zeeviho. Předseda parlamentu během svého smutečního proslovu obvinil prezidenta palestinské autonomie Jásira Arafata z osobní odpovědnosti za ministrovu smrt, neboť prý bylo v jeho silách atentátu zabránit. S Rechavamem Zeevim se přišly rozloučit tisíce izraelských občanů a televize a rozhlas přenášely smuteční obřady v přímém přenosu.

Tři Palestinci přišli dnes o život při výbuchu automobilu nedaleko Betléma na západním břehu Jordánu. Oznámila to agentura AP s odvoláním na lékařské zdroje. Mezi mrtvými byl identifikován Atíf Abaját, po němž pátraly izraelské bezpečnostní síly v souvislosti s vraždou židovské osadnice z minulého měsíce. Podle agentury AFP byli všichni tři mrtví členy Fatahu.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme