Chorvatsko 0:0 Brazílie

Palestinci pohřbili šéfa Lidové fronty Mustafu

Na 50 tisíc Palestinců bylo na pohřbu šéfa radikální Lidové fronty Abú Alího Mustafy, kterého včera zabili izraelští vojáci. Obřadu ve městě Ramalláh se zúčastnili nejvyšší palestinští představitelé: v průvodu šli vůdci různých, i znepřátelených, palestinských frakcí, ministři i poslanci. Palestinský předák Jásir Arafat na pohřbu nebyl, ale za mrtvého Mustafu vyhlásil třídenní národní smutek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mustafa se stal obětí cíleného Izraelského útoku, který je součástí rozsáhlé operace zaměřené proti palestinským teroristům. Poté v noci osm izraelských tanků proniklo do palestinského uprchlického tábora Rafáh v blízkosti hranic s Egyptem, kde jejich přítomnost vyvolala ostrou přestřelku. Zraněni byli čtyři Palestinci včetně jedné ženy.

Tanky mají v Rafáhu chránit izraelské buldozery, které v táboře srovnaly se zemí nejméně sedm palestinských domů. Skupina dalších tanků vjela také do palestinské vesnice Bajt Džalá v blízkosti Jeruzaléma, odkud Palestinci večer ostřelovali židovskou osadu Gilo. Při následných střetech zemřel palestinský policista. Izraelská armáda obsadila pozice v Bajt Džalá v reakci na palestinskou střelbu na osadu Gilo, při které byl večer jeden Izraelec lehce zraněn.

Milan Kopp, Zdenka Turková, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme