Palestinci prohledávají vybombardované domy

Palestinští záchranáři i příbuzní obětí prohledávají trosky několika domů zničených při izraelském leteckém útoku na obytnou čtvrť v palestinském městě Gaza. Objeveno bylo zatím jedenáct mrtvých těl, mezi nimi také manželka a tři děti zakladatele militantního křídla hnutí Hamas Saláha Šihady. Podle agentur ale zahynulo celkem nejméně 13 lidí. Zraněno bylo na 150 Palestinců. Hamas už potvrdil smrt Saláha Šihady, který byl cílem útoku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský voják kontroluje | Foto: ČTK/AP

Izraelská armáda potvrdila, že terčem útoku byl právě Šihada, protože byl zodpovědný za stovky útoků vůči izraelským civilistům a vojákům. Hamas pohrozil Izraelcům odvetou za letecký útok sebevražednými atentáty.

Kromě Saláha Šihady zemřel při atentátu ještě jeden aktivista hnutí islámského odporu Hamás. Většina obětí jsou ale děti. Podle posledních informací jich zemřelo 8. K tragédii došlo poté, co se v důsledku dopadu rakety z vojenského stíhacího letounu F16 zřítil dům, v němž byl byt islámského radikála Šihady, který byl cílem útoku. Saláh Šihada byl na čele seznamu osob, stíhaných v Izraeli pro útoky na izraelské občany. Hnutí Hamás ale také ozbrojené křídlo hnutí Fatah předsedy samosprávy Jásira Arafata oznámily, že smrt, kteří při izraleském zásahu zemřeli, pomstí.

Markéta Kaclová, Jitka Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme