Palestinci slibují Izraeli pomstu za zabití demonstranta

Palestina zažila další střety mezi izraelskou armádou, místními obyvateli a jejich izraelskými stoupenci. Nepokoje odstartoval dnešní pohřeb Mustafy Tamímího ve vesnici Nebí Sálih. Sedmadvacetiletý Palestinec zemřel v sobotu v nemocnici den poté, co ho vážně zranili izraelští vojáci při potírání demonstrace. Palestinci pohrozili, že dnes v noci jeho smrt pomstí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohřeb Mustafy Tamímího ve vesnici Nebí Sálih

Pohřeb Mustafy Tamímího ve vesnici Nebí Sálih | Zdroj: Reuters

Mustafá Tamímí házel kamení na uzavřený opancéřovaný džíp izraelské armády. V jednu chvíli na něj škvírou v zadních dveřích voják vystřelil granát se slzným plynem.

Jak dokazují fotografie zveřejněné v izraelských médiích, kovový náboj zasáhl Tamímího z několika metrů přímo do obličeje. Prorazil mu pravé oko a způsobil silné krvácení. Izraelci pak zraněného Palestince převezli do nemocnice, kde druhý den zemřel.

Armáda tvrdí, že incident vyšetřuje. Izraelský tisk píše, že vojáci patrně nebyli v ohrožení života. Navíc jim prý předpisy zakazují odpalovat tuto munici přímo na lidi.

Protesty proti okupaci ve vesnici Nebí Sálih probíhají každý pátek už dva roky. Odstartovalo je zabrání palestinské studny a dalších pozemků židovskými osadníky.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme