Palestinci zabili v Hebronu jedenáct Židů

Nejméně jedenáct Izraelců zahynulo večer v Hebronu při útoku palestinských ozbrojenců. Zatím neupřesněné množství lidí utrpělo zranění. Incident následoval několik hodin poté, co palestinští radikálové pohrozili dalšími atentáty v Izraeli. Útoky mají být odvetou za současné operace izraelské armády v palestinském městě Nábulus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský voják na hlídce | Foto: ČTK/AP

V útoku došlo ve chvíli, kdy se židovští osadníci z osady uprostřed Hebronu a také izraelští vojáci vypravili jako každý večer do hrobky proroků, která je jedním z nejposvátnějších míst Židů i muslimů. Atentátníci pak na velkou skupinu asi sta lidí hodili granát a zahájili střelbu z ručních zbraní. Poté se zabarikádovali v jednom z domů a doposud probíhají ostré přestřelky mezi nimi a izraelskými vojáky.

Mezi mrtvými je také armádní velitel hebronské oblasti v hodnosti brigádního generála. Očekává se, že počet obětí ještě dále poroste, protože mnoho lidí utrpělo velmi těžká zranění.

K útoku se přihlásilo ozbrojené křídlo militantního hnutí Islámský džihád.Podle prohlášení hnutí jde o další ze série odvetných útoků za nedávnou smrt jednoho z předních aktivistů hnutí, který zahynul při zásahu izraelské armády.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme