Palestinci žádají 100 miliónů dolarů

K užší spolupráci a pomoci Palestincům se zavázali ministři zahraničí arabských zemí na závěr dvoudenní konference v Damašku. Palestinská delegace na ní požádala o „naléhavé“ vyplacení 100 miliónů dolarů pro Palestince, kteří pokračují v protiizraelském povstání. Novinářům to sdělil generální tajemník palestinské militantní organizace Fatah Farúk Kaddúmí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arabské země se na říjnovém káhirském summitu zavázaly vytvořit dva fondy o společné hodnotě miliardy dolarů. Jeden je určen na aktivity spojené s východním Jeruzalémem, který se má stát hlavním městem budoucího palestinského státu, a druhý na pomoc „mučedníkům padlým v povstání a na vzdělání jejich potomků“.

Islámská rozvojová banka v neděli oznámila, že na účet určený Palestincům zatím přišlo 31,5 miliónu dolarů.

Ministři zahraničí se v dnes vydaném prohlášení zavázali k podpoře a solidaritě, dokud se Palestincům nepodaří „získat všechna práva, včetně nezávislého státu s východním Jeruzalémem jako hlavním městem“.

Odsoudili také Izrael za nedávné výhrůžky vůči Libanonu a Sýrii a za jeho jaderné zbraně, které údajně ohrožují celou oblast.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme