Palestinci žádají 100 miliónů dolarů

K užší spolupráci a pomoci Palestincům se zavázali ministři zahraničí arabských zemí na závěr dvoudenní konference v Damašku. Palestinská delegace na ní požádala o „naléhavé“ vyplacení 100 miliónů dolarů pro Palestince, kteří pokračují v protiizraelském povstání. Novinářům to sdělil generální tajemník palestinské militantní organizace Fatah Farúk Kaddúmí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arabské země se na říjnovém káhirském summitu zavázaly vytvořit dva fondy o společné hodnotě miliardy dolarů. Jeden je určen na aktivity spojené s východním Jeruzalémem, který se má stát hlavním městem budoucího palestinského státu, a druhý na pomoc „mučedníkům padlým v povstání a na vzdělání jejich potomků“.

Islámská rozvojová banka v neděli oznámila, že na účet určený Palestincům zatím přišlo 31,5 miliónu dolarů.

Ministři zahraničí se v dnes vydaném prohlášení zavázali k podpoře a solidaritě, dokud se Palestincům nepodaří „získat všechna práva, včetně nezávislého státu s východním Jeruzalémem jako hlavním městem“.

Odsoudili také Izrael za nedávné výhrůžky vůči Libanonu a Sýrii a za jeho jaderné zbraně, které údajně ohrožují celou oblast.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme