Útočník z Hamburku půjde na doživotí do vězení, rozhodl soud

Na doživotí poslal do vězení hamburský soud sedmadvacetiletého Palestince, který loni v tomto severoněmeckém městě ve jménu světového džihádu jednoho člověka ubodal a dalších šest zranil. Ahmad A., který svou vinu během procesu doznal, chtěl podle vyšetřovatelů zabít co nejvíce křesťanů.

Hamburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ahmad A. svůj čin vnímal jako "vůli boží", "příspěvek ke světovému džihádu" a jako odplatu za bezpráví, kterému jsou podle něj ve světě vystaveni muslimové. | Foto: Axel Heimken | Zdroj: AP/ČTK

Mladý Palestinec, který se zřejmě zradikalizoval sám, si loni na konci července v jednom hamburském supermarketu z nabízeného sortimentu vzal kuchyňský nůž s asi dvaceticentimetrovým ostřím, kterým okamžitě začal útočit.

Násilnému činu na místě podlehl Mathias P., na kterého Ahmad A. zaútočil jako na prvního, život ohrožující zranění utrpěl i další nakupující.

Útočník pak zranil ještě pět lidí, než byl kolemjdoucími přemožen a zadržen.

Jeden mrtvý a šest zraněných po útoku nožem v Hamburku. Útočník trpěl psychickými problémy

Číst článek

'Příspěvek ke světovému džihádu'

Ahmad A. svůj čin vnímal jako „vůli boží", „příspěvek ke světovému džihádu" a jako odplatu za bezpráví, kterému jsou podle něj ve světě vystaveni muslimové. To během procesu potvrdil i jeho právní zástupce, který uvedl, že z hlediska obžalovaného měly činy náboženské pozadí.

Pro zapojení Ahmada A., který v Německu nedostal azyl, ale nemohl se kvůli chybějícím dokladům vrátit do vlasti, do teroristické organizace typu Islámského státu (IS) se nenašly důkazy.

Soud Palestince shledal vinným z vraždy, šesti pokusů o vraždu a šestinásobného ublížení na těle. Německo v posledních letech zasáhlo několik islamistických teroristických činů. Nejkrvavější z nich si v prosinci 2016 v Berlíně vyžádal 12 obětí a desítky zraněných.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme