Palestinec ubodal v osadě na Západním břehu tři Izraelce

Tři mrtvé Izraelce si vyžádal útok Palestince v osadě Halamiš nedaleko Ramalláhu na Západním břehu Jordánu. S odvoláním na izraelské zdravotníky o tom informoval list Haaretz. Osud útočníka zatím není znám.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská policie | Zdroj: Reuters

Během útoku pobodal Palestinec podle izraelského listu nejméně tři lidi: sedmdesátiletou ženu, muže okolo čtyřicítky a ženu kolem šedesátky.

Izraelští zdravotníci nejprve uvedli, že zraněním podlehly dvě osoby, později ale upřesnili, že útok nepřežili všichni tři zranění.

Na své oběti zaútočil Palestinec poté, co pronikl do domu v osadě Halamiš, která leží nedaleko Ramalláhu na palestinském Západním břehu Jordánu okupovaném Izraelem.

Jde o další z řady incidentů, při nichž Palestinci a izraelští Arabové útočí na Izraelce, často právě nožem. Vlna násilí vypukla na podzim roku 2015, kdy vrcholily spory o posvátná místa na Chrámové hoře v Jeruzalémě. Na palestinské straně od té doby zemřelo přes 250 lidí, na izraelské 47 včetně několika cizinců.

V Jeruzalémě zemřeli při protestech tři Palestinci. Abbás přerušil styky s Izraelem

Číst článek

Útok se odehrál po dni plném násilí. Na několika místech v jeruzalémském Starém Městě se kvůli instalaci detektorů odehrály střety s policií a násilnosti byly hlášeny i ze Západního břehu. Podle záchranářů přišli o život tři Palestinci a několik desítek lidí bylo se zraněními převezeno do nemocnice.

Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás večer oznámil, že přerušuje veškeré styky s Izraelem, dokud neodstraní detektory, které nainstaloval u vstupu k mešitám v Jeruzalémě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme