Palestinská policie má příkaz zabránit útokům proti Izraeli

Nový palestinský prezident Mahmúd Abbás nařídil palestinské policii zabránit všem útokům proti Izraeli. Zároveň vyzval Brigády mučedníků Al-Aksá, které patří jeho hnutí Fatah, aby jejich příslušníci vstoupili do palestinských bezpečnostních složek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

palestinští ozbrojenci | Foto: ČTK/AP

Mahmúd Abbás uvedl, že útoky proti izraelským občanům škodí palestinským zájmům. Militantní hnutí Islámského odporu Hamás, Islámský džihád a Lidová fronta pro osvobození Palestiny se už ale postavily proti tomuto rozhodnutí.

Podle zdrojů Českého rozhlasu je za Abbásovou výzvou k připojení Brigád mučedníků Al-Aksá k bezpečnostním složkám jejich stále větší samostatnost v rozhodování, kdy se nepodřizují nařízením politického vedení.

K tomuto vývoji dochází po nepřestávajících útocích ozbrojenců proti izraelským cílům a po izraelských bezpečnostních operacích proti radikálům. Izraelský premiér Ariel Šaron dal v minulých dnech armádě pravomoci k provedení omezených zásahů v pásmu Gazy. Vojáci mají příkaz udělat cokoli, co bude potřeba, aby se zabránilo teroru.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme