Palestinská policie má příkaz zabránit útokům proti Izraeli

Nový palestinský prezident Mahmúd Abbás nařídil palestinské policii zabránit všem útokům proti Izraeli. Zároveň vyzval Brigády mučedníků Al-Aksá, které patří jeho hnutí Fatah, aby jejich příslušníci vstoupili do palestinských bezpečnostních složek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

palestinští ozbrojenci | Zdroj: ČTK

Mahmúd Abbás uvedl, že útoky proti izraelským občanům škodí palestinským zájmům. Militantní hnutí Islámského odporu Hamás, Islámský džihád a Lidová fronta pro osvobození Palestiny se už ale postavily proti tomuto rozhodnutí.

Podle zdrojů Českého rozhlasu je za Abbásovou výzvou k připojení Brigád mučedníků Al-Aksá k bezpečnostním složkám jejich stále větší samostatnost v rozhodování, kdy se nepodřizují nařízením politického vedení.

K tomuto vývoji dochází po nepřestávajících útocích ozbrojenců proti izraelským cílům a po izraelských bezpečnostních operacích proti radikálům. Izraelský premiér Ariel Šaron dal v minulých dnech armádě pravomoci k provedení omezených zásahů v pásmu Gazy. Vojáci mají příkaz udělat cokoli, co bude potřeba, aby se zabránilo teroru.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme