Palestinská vláda pracuje ve výjimečném stavu

Výjimečný stav vyhlásila palestinská vláda. Kabinet bude v tomto stavu pracovat až do doby, než skončí stahování Izraele z pásma Gazy, tedy nejméně do poloviny srpna. Prohlásil to palestinský premiér Ahmad Kurája.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ahmad Kurája | Zdroj: ČTK

Samospráva už uvedla do pohotovosti palestinskou policii, která má zabránit jakémukoli útoku na židovské osadníky a izraelské vojáky v pásmu Gazy v průběhu stahování. Palestinská televize informovala, že jak palestinský prezident Mahmud Abbás, tak jeho nejbližší spolupracovníci o tom jednali v pásmu Gazy také se zástupci všech palestinských organizací. Ty si vyhradily právo na sebeobranu v případě bezpečnostních operací izraelské armády.

V posledních dnech došlo k několika významným incidentům Také mezi osadníky v pásmu Gazy panuje velké napětí a už došlo k několika násilným srážkám mezi těmi, kteří se odmítají vystěhovat a mezi izraelskými vojáky. Podle židovských osadníků samotných je stahování z pásma Gazy velmi bolestivý proces.

Jaromír Janev, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme