Palestinské vedení vyzvalo k příměří mezi Izraelem a Palestinci

Palestinská samospráva vyzvala k úplnému zastavení palby. Reagovala tak na dnešní sebevražedný útok v pásmu Gazy, který provedla na přechodu na izraelské území ozbrojená křídla tří palestinských organizací - Fatahu, Hamásu a Lidových výborů odboje. Při atentátu zahynulo šest izraelských občanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští vojáci | Zdroj: ČTK

Mluvčí úřadu prezidenta Nabíl abú Rudejna dnes řekl, že takovéto útoky škodí autonomii i všem Palestincům a poškozují jejich zájmy. Předpokládá se, že Izrael omezí práci palestinských dělníků na přechodu i jeho provoz.

K výzvě úplného zastavení palby přistoupila autonomie proto, že militantní organizace protestují u nové palestinské reprezentace proti pokračujícím operacím izraelské armády zaměřeným na radikály, při kterých za poslední dny zemřeli nejméně tři příslušníci palestinských organizací a také tři civilisté.

Útok na izraelské vojenské stanoviště u přechodu Karni se odehrál včera ve 22:00 SEČ. Palestinští bojovníci zahájili nejprve palbu z automatických zbraní, později pak poblíž stanoviště odpálili bombu vážící přes 150 kilogramů. Kromě tří sebevražedných atentátníků přišlo o život šest izraelských vojáků, přes 20 osob bylo zraněno.

V reakci na atentát vystřelil izraelský vojenský vrtulník dvě rakety na budovu Islámského Džihádu v palestinském uprchlickém táboře Dajr Baláh. Výbuch raket budovu, která oficiálně byla využívána na charitativní účely, značné poškodil a zranil jednoho muže. Izraelský rozhlas uvedl, že rakety byly vystřeleny na dům, v němž se konaly schůzky islámských radikálů.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme