Palestinský prezident Abbás je údajně vážně nemocný

Palestinský prezident Mahmúd Abbás je ve velmi špatném zdravotním stavu a jen v posledních týdnech byl šestkrát v nemocnici. Tvrdí to arabský tisk, podle kterého Abbás nejspíš trpí problémy se srdcem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Abbás | Foto: Marián Vojtek

Pětasedmdesátiletého politika minulý měsíc v Jordánsku převezli do nemocnice s vysvětlením, že upadl v hotelu a mírně se poranil. Podle šířících se spekulací je to ale jenom zástěrka pro daleko vážnější problémy.

Například londýnský deník al-Kuds al-arabí napsal, že pokaždé, když je Abbás hospitalizován, uzavře se kvůli tomu celé křídlo Ammánské nemocnice. Jeho léky jsou prý zamčené pod přísným dohledem, aby se udrželo v utajení, čím politik trpí.

Oficiálně palestinské vedení jakékoli zásadní problémy popírá. Abbásův mluvčí Nabíl Abú Rudajna vyloučil problémy se srdcem. Člen ústředního výboru Fatahu Azzám al-Ahmad dokonce tvrdí, že se Abbás těší „výbornému zdraví".

Abbás se stal prezidentem v roce 2005 po smrti Jásira Arafata. Mandát mu ale vypršel už loni. Ted se drží v úřadu v rozporu s palestinskou ústavou, ale s podporou západních mocností a Izraele.

Břetislav Tureček, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme