Palestinský prezident sesadil kvůli sexuálnímu skandálu šéfa své kanceláře

Palestinský prezident Mahmúd Abbás sesadil šéfa své kanceláře Rafíka Husajního. Vyvrcholil tak sexuální skandál jednoho z nejmocnějších mužů v palestinském vedení. Izraelská televize před dvěma měsíci odvysílala videozáznam, na kterém je nahý Husajní v ložnici cizí palestinské ženy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Abbás | Foto: Marián Vojtek

Ta si nechala v bytě nainstalovat kamery, aby doložila, že za sehnání práce po ní Husajní požadoval sexuální protislužby.

Prezident Abbás se rozhodl Husajního zbavit na základě interního palestinského vyšetřování. To vyloučilo, že video bylo zmanipulované, a odmítlo také spekulace, že skandál přichystaly izraelské tajné služby.

Naopak se ukázalo že jde o vnitropalestinský mocenský boj, který se pouze dostal do izraelských médií. Na Husajního diskreditaci se podílel bývalý šéf palestinské tajné služby Taufík Tiráví.

Londýnský deník al-Kuds al-Arabí napsal, že palestinská bezpečnost má v zásobě obrovské množství kompromitujících materiálů na další politiky. Prezident Abbás formálně nařídil jejich zničení.

Břetislav Tureček, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme